FT12-2-IGF12
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Screw coupling female flatface FT - DN12 - 3/4"BSP female
Partnumber: FT12-1-IGF12
Seal kit for FT12-2
Partnumber: FT12-REP
Brand Name
Stauff
DN
12 mm
Flow rate nominal LMin
120 lpm
ISO size
12
Material
Steel
Model code
FT12-2-IGF12
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
1/2 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C