FT10-2-IGF08
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
FT10-2-IGF08
Screw coupling male flatface FT - DN10 - 1/2"BSP female
Reservdelar (1)
Seal kit for FT10-2
Artikelnummer:
FT10-REP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
DN
10 mm
Flow rate nominal LMin
80 lpm
ISO size
10
Material
Steel
Model code
FT10-2-IGF08
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
3/8 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C