FT10-1-IGF08
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Screw coupling male flatface FT - DN10 - 1/2"BSP female
Varenummer: FT10-2-IGF08
Alu støvhætte M33x2 (for hunpart FT10)
Varenummer: FT10-9-SI001
Brand Name
Stauff
DN
10 mm
Flow rate nominal LMin
80 lpm
ISO size
10
Material
Steel
Model code
FT10-1-IGF08
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
3/8 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C