S180-16-17G adaptor with nut
Indskruning 7/8-14 JIC omløber 3/8 BSP udv
…
Read more
Partnumber:
FG-16-3/8
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
FG-16-3/8
S180-16-17G adaptor with nut
A
48 mm
B
26 mm
CH
24 mm
CH1
27 mm
D
10 mm
Diameter rør
16 mm
F
G 3/8 BSP
Gevind indvendig
7/8-14 JIC
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
J
7/8-14 JIC
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm
Tryk maks.
350 bar