DKE-1714-X24-DC Atos solenoid valve cetop5
DKE-1714-X24-DC Atos magnetventil Cetop5
Varenummer:
DKE1714-H
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Plastic nut DKE valve
Partnumber: SET3-M200027
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
150 lpm
Model code
DKE-1714-X24-DC
NG ISO-size
NG10
Number of ways/positions
4/3
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
IP 65
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Torque tightening
15 Nm
Voltage
24 V