Solenoid valve Cetop 3 DHL-0713/X24DC w.o. connector
Magnetventil Cetop 3 DHL-0713/X24DC u.stik
Partnumber:
DHL0713/H
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
DIN-stik 3pol+jord støbt/med 5 mtr. kabel 12/24/230V AC/DC
Partnumber: E153N40061
DIN-connector A 2pol+ground 3m. cable 12/24V/DC/AC VDR+LED
Partnumber: E452N30011C4
12Vdc coil DHL w.o. connector
Partnumber: SPCOL12DC
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Corrosion resistance
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Insulation class
H
Model code
DHL-0713/X24DC
NG ISO-size
NG06
Number of ways/positions
4/3
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
IP 65
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Surface treatment
Passivated, Zinc coating (CR III)
Temperature max.
+70 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Voltage
24 V