DHE-0714/8-X24DC Atos magnetventil Cetop3
Varenummer:
DHE0714/8-H
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Sensor-/actuator cable - SAC-3P- 3.0-PUR/A-1L-Z
Partnumber: 1434992
Plastic nut for DHE valve
Partnumber: 6-OE-1011116
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
80 lpm
Insulation class
H
Model code
DHE-0714/8-X24DC
NG ISO-size
NG06
Number of ways/positions
4/3
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
IP 65
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-20 °C
Torque tightening
8 Nm
Voltage
24 V