ARE06/100/V
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
ARE06/100/V
Atos trykbegrænsningsventil 6-100 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Contamination level max.
21/19/16 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
80 lpm
Material
Steel
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Port P
G 1/4 BSP
Pressure max.
500 bar
Pressure setting max.
100 bar
Pressure setting min.
6 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C