AI18LR1/2X
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
AI18LR1/2X
Stud fitting female - ø18L x 1/2" BSP female
Accessories (1)
Alternatives (1)
M18L nut ø18 M26x1,5
Osanumero:
M18L
Osanumero:
FXGA18LR12
Tekniset tiedot
Mitat ja toimitus
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
18 mm
Material
Steel
Model code
XAI18LR12ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C