AI12LR1/4X
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
42 varianter
Utvald variant:
AI12LR1/4X
Stud fitting female - ø12L x 1/4" BSP female
Tilbehør (1)
Alternativer (1)
M12L nut ø12 M18x1,5
Partnumber:
M12L
Påskruning - ø12L x 1/4" BSP indv
Partnumber:
FXGA12LR14
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Material
Steel
Model code
XAI12LR14ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C