AI10LR1/4X
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
42 varianter
Utvald variant:
AI10LR1/4X
Stud fitting female - ø10L x 1/4" BSP female
Tillbehör (1)
Mutter 10L (M16x1.5)
Partnumber:
M10L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Material
Steel
Model code
XAI10LR14ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C