A30SNPTX/71
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
A30SNPTX/71
SFXGE30-SNPT
Tilbehør (1)
Cutting ring ø 30 1.4571
Partnumber:
DS30S/71
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Volz
Dimension i
26 mm
L1
74 mm
L2
60 mm
L3
46,5 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
50 mm
S2
50 mm
Safety factor
4
Series
S
Temperature max.
+400 °C
Temperature min.
-60 °C
Thread T1
M42x2
Thread T2
1.1/4 NPT
d1
30 mm
d2
25 mm
i
26 mm