Proportional relief valve CIB XMD 04-150-24D-DN-00-DG-1/4
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Coil M19P-12D-1.8A-DN
Artikelnummer: 171132519
Artikelnummer: 171132619
Coil M19P-12D-1.8A-DE
Coil M19P-24D-0.9A-DE
SEAL KIT NCS 04 2 VIE #
Brand Name
Danfoss
Cavity
NCS04/2
Contamination level max.
18/17/13 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
5 lpm
Key size
22 mm
Model code
XMD 04-150-24D-DN-00-DG-1/4
Oil viscocity recommended
12 - 54 cSt
Pressure max.
250 bar
Pressure setting max.
150 bar
Pressure setting min.
5 bar
Voltage
24 V