6048.3SAH
Package size:
0 Set
Min. order quantity is:
1 Set
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
6048.3SAH
Heavy clamp ø48.3 - Black SAH - DIN 4 Heavy
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Color
Black
D1
48,3 mm
DIN size
4
Diameter pipe
48,3 mm
Group Stauff
6S
H
87 mm
L1
115 mm
L2
90 mm
Material
Santoprene
Model code
6048.3-SA-H
Number of bolts
2
S
2 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 2
Temperature max.
+125 °C
Temperature min.
-40 °C
Type
Smooth
Width
45 mm