6048.3PPH
Package size:
1 Set
Min. order quantity is:
1 Set
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
6048.3PPH
Heavy clamp ø48.3 - Green PPH - DIN 4 Heavy
Accessories (3)
Hexagon head bolt - M12x100 - DIN 4 Heavy - ZiNi
Artikelnummer:
AS6S
Cover plate - DIN 4 Heavy - ZiNi
Artikelnummer:
DP6S
Weld plate - DIN 4 Heavy - Phosphated
SP6S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Color
Green
D1
48,3 mm
DIN size
4
Diameter pipe
48,3 mm
Group Stauff
6S
H
89 mm
L1
115 mm
L2
90 mm
Material
Polypropylene
Model code
6048.3-PP-H
Number of bolts
2
S
2 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 2
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Type
Smooth
Width
45 mm