23.81X2.62S
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
23.81X2.62S
O-ring 90S
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
23.81 mm
Material
NBR
Material thickness
2.62 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring 90S
Others has been looking for
O-ring M36x2,0 28L face
O-ring M36x2,0 28L face
Partnumber:
OR-128L
Partnumber:
110.72X3.53S
O-ring
O-ring
56.75X3.53
O-ring 13/16 ORFS face
O-ring 13/16 ORFS face
OR-014
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm