1RGD3/8X30
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
1RGD3/8X30
Flange 90° 3/8" BSP - (3) 30mm
Spare parts (1)
OR15.88X2.62 NBR90
Partnumber:
15.88X2.62S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Bolt dimension
M6x22 mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
I
30 mm
Material
Steel
Number of bolts
3
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 3/8 BSP
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,20 Kg
Net weight
0,20 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Nippelflange 3/8" BSP - (3) Boltcirkel 30mm
Product datasheet
Others has been looking for
Flange elbow - BSP female
Flange elbow - BSP female
Partnumber:
FG1.1/2X72
Min. order quantity is:
1 pcs
Angled flange, 3/8 RG ø26
Angled flange, 3/8 RG ø26
FG3/8X26
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
1BKA3/8X30
1RA3/8X30
Flange 90° 3/8" BSP - (2) 30mm
Flange 90° 3/8" BSP - (2) 30mm
1RA3/8X30
Angled flange, 3/8 RG
Angled flange, 3/8 RG
FG3/8X30
Pump connection 90° 3/8" BSP - (4) 35mm - Stål
WP-LK35-G06-W3-K
1BKA1/2X30
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 40mm
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 40mm
2RG3/4X40
Angled flange, 3/4 RG
Angled flange, 3/4 RG
FG3/4X40
Flange 90° 3/4" BSP - (4) 40mm
Flange 90° 3/4" BSP - (4) 40mm
2BKA3/4X40
Flange 90° 1/2" BSP - (3) 30mm
Flange 90° 1/2" BSP - (3) 30mm
1RGD1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (2) 30mm
Flange 90° 1/2" BSP - (2) 30mm
1RA1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (3) 40mm
Flange 90° 1/2" BSP - (3) 40mm
2RG1/2X40
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 56mm
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 56mm
3RGB3/4X56
Angled flange, 1/2 RG
Angled flange, 1/2 RG
FG1/2X30
3RGB1X56
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 51mm
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 51mm
3RG3/4X51
Flange 90° 1" BSP - (3) 51mm
Flange 90° 1" BSP - (3) 51mm
3RG1X51
Angled flange, 1/2 RG ø26
Angled flange, 1/2 RG ø26
FG1/2X26
Angled flange, 1 1/2 RG
Angled flange, 1 1/2 RG
FG1.1/2X72
Angled flange, 1 RG
Angled flange, 1 RG
FG1X51
Flange 90° 1" BSP - (3) 56mm
Flange 90° 1" BSP - (3) 56mm
3RGB1X56
Flange 90° 1.1/4" BSP - (3xM10) 62mm
4RG1.1/4X62
Flange 90° 1.1/2" BSP - (3) 72mm
5RG1.1/2X72
Flange 90° 12L - (4) 35mm
Flange 90° 12L - (4) 35mm
RBA35/12
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
1BKA1/2X30
Flange elbow - MM (DIN2353) male
RBA35/12
Flange 90° 22L - (4) 40mm
Flange 90° 22L - (4) 40mm
Flange 90° 15L - (4) 35mm
Flange 90° 15L - (4) 35mm