1GP20012298
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
1GP20012298
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Walvoil
Contamination level max.
21/18/15 - ISO 4406
Continuous rotation max.
3000 rpm
Displacement
22.9 cm3
Material
Aluminium
Model code
Mounting flange
EU37 - 96x72
Number of mounting holes
4
Oil viscocity recommended
15 - 92 cSt
Port inlet
EU40
Port outlet
EU30
Pressure continous max.
190 bar
Pressure intermittent max.
200 bar
Pressure peak max.
210 bar
Pump group
2
Recess
36,5 mm
Rotation direction
Right (CW)
Rotational speed max.
3000 rpm
Sealing material
NBR
Shaft cone
1:8
Shaft keyway
3,2 mm