Coil M16-20D-27W-DN
Coil M16-20D-27W-DN
Partnumber:
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Brand Name
Danfoss
Current type
DC
Diameter inner
16.15 mm
Length
50.2 mm
Model
M16
Model code
M16-20D-27W-DN
Plug type
DIN 43650 Form A
Power W
27 W
Protection class
IP 65
Voltage
20 V