COIL, M13-12D-20W-DN M13-12D-20W-DN
…
Read more
Partnumber:
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Danfoss
Current type
DC
Diameter inner
13.15 mm
Length
39.3 mm
Model
M13
Model code
M13-12D-20W-DN
Plug type
DIN 43650 Form A
Power W
20 W
Protection class
IP 65
Voltage
12 V