DFE052/8B8ES3-W200-24VDC-<CRZ>Walvoil 8/3-way valve 3/8"
DFE052/8B8ES3-W200-24VDC- Walvoil 8/3-vejs ventil 3/8"
Partnumber:
12Z020025
1 pcs
Activation
Solenoid
Brand Name
Walvoil
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Drainport
G 1/4 BSP
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Model code
DFE052/8B8ESC3-W201-24VDC-<CRZ>
Number of ways/positions
8/3
Oil viscocity recommended
12 - 400 cSt
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature ambient min.
-20 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Thread
G 3/8 BSP
Voltage
24 V