VA30MSDKO
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
VA30MSDKO
Indskruning - ø30S indv x M42x2 - o-ringstætning
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
30 mm
Diameter pipe
30 mm
Dimension i
20 mm
L
51 mm
Material
Stål
Model code
VAD30MSWZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S
50 mm
S1
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M42x2 MM
Thread outer metric
M42x2
d1
M42x2
d7
50 mm
i
20 mm