SFCE605S38
4 varianter
Valgt variant:
SFCE605S38
Gevindflange 1.1/2" SAE6000 x 25S
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Artikelnummer:
47.22X3.53S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter flange
63.5 mm
Diameter rør
38 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M52x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
46 mm
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar