SFCE301S16
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
SFCE301S16
Gevindflange 1/2" SAE3000 x ø16S
Tilbehør (1)
Boltsæt (4) for SAE flanger - 10.9 ZiNi - UNC 5/16" x 1.1/4"
Artikelnummer:
UNC516-114ZN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter fläns
30.2 mm
Diameter rör
16 mm
Fläns
1/2 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
Märke namn
Havit
Nyckelstorlek
24 mm
O-ring
18,64X3,53 mm
Rostbeständighet
480 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,32 Kg
Nettovikt
0,32 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Tekniske data
Köps ofta tillsammans med
Renseprojektil EC flexible for Ø 9-14 MM, 1/2"
Artikelnummer:
EC18060
Förpackningsstorlek:
100 pcs
Renseprojektil EC flexible for Ø 10-15 MM, 1/2"
EC20060
100 pcs
1/2" King Stål-kombinationsnippel
Trykluftkobl. Safeloc Type QSM 50. udv. BSP. dim. 1/2" (13mm
1 pcs
Trykluftkobl. Safeloc QSF 50. indv. BSP. dim. 1/2" (13mm)"
Messing gevindstuts. Dim. 1/2" (13mm)
Klokobl. til vand, mess. GEKA GKI 12. Indv. BSP. Dim. 1/2 (1
Rustfri klokobl. EKT13V med sl.studs Dim. 1/2" (13mm)
10 pcs
Trykluftkobling type KAG 12. Udv. BSP. Dim. 1/2" (13mm)"
Trykluftkobling type KIG 12. Indv. BSP. Dim. 1/2" (13mm)"
Trykluftkobl. type US KIA12 med indv. gev. Dim. 1/2" NPT
10 pcs
Mody-klokobling type SSGI med indv. gev. 1/2"
Nito 1/2" Slangeforskruning m. 3/4" omløber
Stutse af stål type MS 050. Dim. 1/2" (13mm)
Klokobl. til vand, mess. GEKA GKA 12. Udv. BSP. Dim. 1/2 (12
Elaflex rustfri kobling type VC - VA. Dim. VC 13 - 1/2" VA"
Rustfri 316 gevindstuts. Dim. 1/2" BSP-P
Elaflex messing kobling ¤ Type MC. Dim. MC 50 - 2-1/2"
Nito 1/2" Slangeforskruning m. 1/2" omløber
Messing forskruning dim 1/2"
Messing forskruning dim 1/2"
Elaflex messing kobling type VC. Dim. VC 13 - 1/2"
Trykluftslangekobling type SKG 13. Dim. 1/2" (13mm)"