M30804075200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
M30804075200
HMA3 080 1420rpm 0,75kW 4 pol B5/200 IE3,sort 230/400V 50Hz
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Antal motor poler
4
Axel diameter
19 mm
Axel kilspår
6,0 mm
Axeltyp
Cylindrisk
Bultavstånd
165 mm
Diameter bulthål
12,0 mm
Diameter fläns
200 mm
Effekt
0.75 kW
Effekt
1 Hk
Effektivitetsklass
IE3
Isoleringsklass
IP 55
Montagetyp
B5
Motor byggstorlek
80 IEC
Reces
130,0 mm
Rotationshastighet vid 50 Hz
1440 rpm
Spänning
230, 400 V
Ström
AC
Tillverkningsmaterial
Aluminium
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
12,00 Kg
Nettovikt
12,00 Kg
Ursprungsland
DNK
Intrastat artikelkod
Produktinformation
HMA3 080 1420rpm 0,75kW 4 pol B5/200 IE3,sort 230/400V 50Hz IP55