Kobling 5/8, M30x2 oml. 20S 10G-20FDHORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1020RO30B45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Plug 1.3/16 -12 ORFS. REPLACED BY PLUG29M
Partnumber: PLUG29M
A
93,1 mm
Angle
45 °
B
55,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter pipe
20 mm
E
24,9 mm
H
36 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
5/8 "
Model code
10G-20FDHORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm