FXRVZ28LR1WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
FXRVZ28LR1WD
Kontraventil (->) - ø28L x 1" BSP - 1 bar - WD pakning
Tillbehör (1)
Double cutting ring WDDS - ø28L - packing
Partnumber:
FIWDDS28L
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
28 mm
Gevind
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Model kode
FI-RVZ-28LR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
L
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk åbning
1 bar
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information