FXRVV35LR114WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
FXRVV35LR114WD
Kontraventil (<-) - ø35L x 1.1/4" BSP - 1 bar - WD pakning
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
35 mm
Model code
FI-RVV-35LR-WD-B-W3-1
Pressure max.
250 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread
G 1.1/4 BSP
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information