FXGE10L34U
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
M10L nut ø10 M16x1,5
Partnumber: M10L
Indskruning - ø10L 3/4" UNF
Partnumber: FXGE10L34U
D1
10 mm
D2
8 mm
Diameter rør
10 mm
Dimension i
11 mm
Gevind T
3/4-16 UNF
Gevind udvendig
3/4-16 UNF
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
31 mm
L1
39 mm
L2
13 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-10L3/4U-B-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
50 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
i
11 mm