FXGA10LR12
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
FXGA10LR12
Påskruning - ø10L x 1/2" BSP indv
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
10 mm
Gevind indvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
37 mm
L1
45 mm
L2
30 mm
L3
20 mm
Materiale
Stål
Model kode
XAI10LR12ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
8 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,08 Kg
Netto vægt
0,08 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Produkt datablad
Ofte købt sammen med
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP - WD pakning
Varenummer:
A15RLWDX
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Indskruning - ø12L x 1/2" BSP - WD pakning
Varenummer:
A12LR1/2WDX
0 pcs
Indskruning - ø18L x 1/2" BSP - WD pakning
A18RLWDX
Indskruning - ø6S x 1/2" BSP - WD pakning
A06SR1/2WDX
Banjo - ø15L x 1/2" BSP - teflon tætningsring
SBE15RLWDX
Vinkel indskruning 90° - ø15L x 1/2" BSPT
B15RLX
Indskruning - ø8L x 1/2" BSP
Indskruning - ø8L x 1/2" BSP
A08LR1/2X
Indskruning - ø10L x 1/2" BSP - WD pakning
A10LR1/2WDX
Indskruning - ø6L x 1/2" BSP
Indskruning - ø6L x 1/2" BSP
A06LR1/2X
Indskruning - ø8S x 1/2" BSP
Indskruning - ø8S x 1/2" BSP
A08SR1/2X
Indskruning - ø20S x 1/2" BSP 60°
A20SR1/2AX
Indskruning - ø12S x 1/2" NPT
Indskruning - ø12S x 1/2" NPT
A12S1/2NPTX
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø16S x 1/2" BSP
BFE16RS/OAX
Banjo - ø16S x 1/2" BSP - teflon tætningsring
SBE16RSWDX
Kontraventil (->) - ø18L x 1/2" BSP - 1 bar - WD pakning