060G5915
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
060G5915
MBS3000 tryktransmitter G1/4" 0-10bar,4-20mA, PG9
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Forsyningsspænding maks.
32 V
Forsyningsspænding min.
9 V
Gevind
G 1/4 BSP
Mærke navn
Danfoss
Stiktype
DIN 43650 Form A
Strømtype
DC
Temperatur maks.
+85 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
60 bar
Trykmåling
0 - 10 Bar
Udgangssignal maks.
20 mA
Udgangssignal min.
4 mA